מכללת אוהלו בקצרין
GXMSHead
GXMSHead
 

מכללת אוהלו בקצרין

בית הספר להנדסאים שליד מכללת אוהלו פיתח תכנית לימודים מקיפה, הכוללת את כל הנושאים הדרושים על מנת לעסוק בתחום טכנולוגיות מים. קורס טיפול בשפכים והשבת קולחים, טיפול בבוצה, יישומי מחשב, תפעול מאגרים עיליים, סטטיסטיקה, מיקרוביולוגיה כללית, דיני סביבה, ניקוז ושימור הקרקע, מכניקת נוזלים, כתיבה מדעית, גיאודזיה, מנועי חשמל ואלקטרוניקה, קידוחי מים, כימיה של המים, פיקוד ובקרה ממוחשבת, דיגום מי שתייה, תברואה ואיכות מי שתייה, אספקת מים עירונית, משאבות, ניהול סביבתי וכלכלת מים, טיפולי קדם בשפכי תעשיה והתפלת מים הם רק חלק מנושאי הלימוד.
על פי השקפת העולם של בית הספר, כל סטודנט מפתח מיומנויות מקצועיות נרחבות, לצד הבנה מעמיקה של התהליכים הנלמדים. במהלך לימודי הנדסאי טכנולוגיות מים ישנה הקפדה על רמה אקדמית מצוינת, תוך כדי תמיכה במתקשים הכוללת הקשבה אישית לצרכי הלומדים.
תכנית הלימודים המקיפה נמשכת שנתיים במסלול בוקר, או שלוש שנים במסלול לימודי ערב המתאים גם לאנשים עובדים.
סגל ההוראה האקדמי של בית הספר להנדסאים שליד מכללת אוהלו כולל אנשי מקצוע מובילים בתחומם, ובהם אנשי מחקר בתחום המקצוע העובדים במכוני מחקר אקדמיים או רשויות מחקר, לצד אנשי מקצוע בענף. חלק נוסף של המרצים כולל אנשי הוראה בעלי ניסיון רב, המעניקים לסטודנטים מניסיונם הפדגוגי.
מגוון תחומי התעסוקה הפתוח בפני בוגרי לימודי הנדסאי טכנולוגיות מים הוא רחב, וכולל מקומות דוגמת משרד הבריאות, עיריות מקומיות, מועצות אזוריות, מפעלים תעשייתיים, ועוד. ניתן לעסוק בתפקידי תכנון של מערכות עירוניות, תכנון השקיה ומשאבות, בדיקות מים במאגרים ובבריכות, ועוד.
 
לחץ לגרסת הדפסהגרסת הדפסה
  
שלח לחבר